Wicemistrzostwo dziewcząt z ZST w XXIV Licealiadzie

Drużyna dziewcząt Zespołu Szkól Technicznych w Malborku -została wicemistrzem XXIV „LICEALIADY” województwa pomorskiego który został rozegrany w dniu 27 maja w Tczewie- wygrywając w grupę eliminacyjną po remisie z drużyną 3-3 z Kościerzyny i zwycięstwem  4-1 z  IX LO w Gdańsku. W meczu finałowym przegraliśmy 1-5 z drużyną  II -LO w Tczewie do której grają zawodniczki z Centralnej Ligi Juniorów Pogoni Tczew 1-5.Należy nadmienić  że nasze dziewczyny zagrały w 8-osobowym składzie w eliminacjach dwa mecze jeden po drugim  przy bardzo wysokiej temperaturze  .

Jestem dumny z postawy naszej drużyny która pomimo zmęczenia i odniesionych urazów wywalczyła srebrne medale w tych rozgrywkach. Chciałbym  podziękować również wszystkim naszym trenerom ,którzy przygotowywali  je do tej rywalizacji w codziennych treningach. Na tym Turnieju -wspierały nas i  dopingowały dwie absolwentki naszej szkoły które w 2022 r. wygrały Finał  Wojewódzki w Lęborku z drużyną z Tczewa i jest to  bardzo  miłe i świadczy o przywiązaniu ich do młodszych koleżanek.

              Skład drużyny : Paulina Justa, Oliwia Barecka, Michalina Dzieciuch,Dominika Murawska,Zuzana Gil Julia Wodzińska,Nikola Strycharz,Nadia Jędrzejewska

 pozdrawiam

Trener koordynator Klas Sportowych

Henryk Pawłowski