
Klasy fryzjerskie wzięły udział w V edycji branżowego konkursu Fryzjerskie inspiracje kulturą. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy, w której zaprezentują swoją wizję bohaterki lub bohatera z wybranego przez siebie tekstu kultury. Młodzi fryzjerzy skupili się na przygotowaniu odpowiedniej fryzury, stylizacji, makijażu i dopasowaniu ich do charakteru, osobowości wybranej przez siebie postaci.
Po długich obradach 9 czerwca wyłoniono zwycięzców:
I miejsce klasa 3Fa – praca Marty Gomoliszek i Aleksandry Janickiej
II miejsce klasa 1F – praca Zuzanny Szmyt i Jessici Treder
III miejsce klasa 1F – praca Mai Młodzińskiej
Wyróżnione zostały jeszcze dwie prace:
Nadii Topór i Klaudii Wojciechowskiej z klasy 3Fb oraz Kariny Moszońskiej i Adrianny Mroczkowskiej z klasy 3Fb
Wszystkie zwycięskie prace w formie wystawy zostały wyeksponowane na szkolnym holu, a laureatki otrzymały z rąk Dyrektora Szkoły dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Osobne podziękowania kierujemy również do pani Dominiki Motylewskiej i pani Wioletty Szuder z pracowni fryzjerskiej w CEZ-ie, które zachęciły i inspirowały młodzież do udziału w konkursie.
Organizatorki:
Katarzyna Chojnowska, Katarzyna Rybak



