
Zespół humanistyczny przeprowadził piątą edycję konkursu, którego celem było propagowanie literatury i filmu oraz doskonalenie umiejętności w zawodzie kucharz i cukiernik. Udział w projekcie wzięli uczniowie klas BS, a realizacja odbywała się w Centrum Edukacji Zawodowej.
Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Kultura na talerzu”. Uczniowie wybierali przepisy na potrawy znajdujące się w utworach literackich, filmach i innych tekstach kultury. Następnie pod opieką swoich nauczycielek wykonywali potrawy w czasie zajęć praktycznych w CEZ. Kolejnym etapem było przygotowanie dekoracji stołu i wykonanie fotografii wykonanej potrawy. Do zdjęcia należało dołączyć przepis na potrawę i sposób wykonania oraz źródło inspiracji.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Wiktoria Całka, Wiktoria Zajączkowska z kl.3Wza
II miejsce – Zuzanna Podpora z kl. 3Kb
III miejsce – Gracjan Wiśniewski, Hubert Langowski z kl. 3Kb
Wyróżnienia:
Nikola Grundman, Blanka Bąkowska z kl. 3Ka
Sandra Niemira, Wiktoria Zaton z kl. 3 Kb
Sandra Tokarska z kl. 3 Kb
Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowała Rada Rodziców.
Gratulujemy zwycięzcom. Pragniemy również podziękować za współpracę nauczycielkom z Centrum Edukacji Zawodowej: p. Dorocie Kęsickiej – Owczarz i p. Halinie Makles.
Konkurs przygotowały nauczycielki z ZST p. Katarzyna Rybak, p. Katarzyna Chojnowska i p. Joanna Kulińska





