Wizyta w Morskim Oddziale Straży Granicznej

W dniu 11 czerwca bieżącego roku młodzież naszej szkoły pod opieką panów Andrzeja Zakrzewskiego i Macieja Kowalewskiego wzięła udział w dniu otwartym organizowanym przez Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

  Podczas pobytu na terenie wyżej wymienionej jednostki młodzież miała okazję m.in zapoznać się z pojazdami i wyposażeniem funkcjonariuszy wykorzystywanymi przez nich w codziennej pracy, sprawdzić swoją kondycję wykonując ćwiczenia wykonywane przez kandydatów do służby podczas testu sprawnościowego oraz szkoleń kondycyjnych strażników, ponadto jeden z adeptów klasy mundurowej miał możliwość zapoznać się ze strzelnicą znajdującą na terenie jednostki oraz zweryfikować swoje umiejętności w tym zakresie. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą i edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Wyjazd na dzień otwarty przyczynił się do poszerzenia przez młodych ludzi możliwości realizacji zarówno swojej ścieżki zawodowej w Morskim Oddziale Straży Granicznej (poprzez poznanie wymogów wstąpienia do służby) oraz edukacyjnej (zapoznanie się z ofertą Wyższej Szkoły Straży Granicznej).